Mistrzostwa Mazowsza -Warszawa '2023

Dodano Sunday, 17 September 2023

2023 MMazowsza -Warszawa

16 Września na Warszawskim AWF odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Kick Light. Turniej przeznaczony był dla niepełnoletnich uczestników a rywalizacja toczyła się w 4 grupach wiekowych: Dzieci, Kadet młodszy, Kadet starszy, Junior.  Wystartowało 250 zawodników z 23 klubów.  Nasz klub w klasyfikacji medalowej zajął 1 miejsce w formule Pointfighting. A oto kto miał największy wpływ na to zwycięstwo.
W najmłodszej grupie wiekowej Dzieci na wyróżnienie zasługuje Nadia Korda, która wygrała 2 kategorie wagowe i została najlepszą zawodniczką turnieju.
Wśród Kadetów młodszych rządziły nasze dziewczyny. W formule PF wygrały  5 z 6 kategorii wagowych. Podwójny złoty medal wywalczyła Julia Węgrzyn i została najlepszą zawodniczką turnieju w tej grupie wiekowej. Na wyróżnienie zasługuje również Julia Marczyńska, która wygrała wszystkie swoje pojedynki w obu formułach.
Męska ekipa Kadetów młodszych miała jednego lidera. Był nim Kamil Kraczkowski, który wygrał wszystkie swoje walki i zdobył 2 złote medale w obu formułach.
W formule Pointfighting  wśród Kadetek starszych dominowała Izabella Dąbrowska. Iza nie dała szans swoim rywalkom w 2 kategoriach wagowych i również została nagrodzona pucharem dla najlepszej zawodniczki turnieju.
W gronie Kadetów Starszych wyróżnił się Bartosz Dobrowolski , który zwyciężył w najtrudniejszej kategorie wagowej w formule Kick Light. Dzięki tej wygranej Bartek również otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju.
Natomiast w grupie juniorów rewelacyjnie wypadł Gustaw Wielądek. Gucio po wygraniu trzech trudnych pojedynków zameldował się na pierwszym miejscu w kat. wag. do 74 kg.