Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu w formule Kick Light -Mińsk Maz.'2024

Dodano Wednesday, 6 March 2024

2024 MP KL junior - Sebastian Jędraś

3-go Marca zakończyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Kick Light. Do Mińska Mazowieckiego przyjechało 450 Seniorów i Juniorów z blisko 100 klubów z całej Polski. Niektóre kategorie liczyły powyżej 40 zawodników a droga do medalu była bardzo długa i wymagająca. Nie od dziś wiadomo że w tej formule Kickboxingu Polacy są w czołówce światowej. Tym bardziej cieszy sukces Sebastiana Jędrasia, który wśród Juniorów w kat. wag. -84kg obronił tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku. Bardzo dobrze zaprezentowali się również: Adam Bachman, Bartosz Dobrowolski i Gustaw Wielądek którym bardzo niewiele zabrakło aby stanąć na podium w swoich kategoriach wagowych. Wśród seniorów najlepiej spisała się Diana Dumała zdobywając brązowy medal w kat. wag. -60kg. Natomiast 2 srebrne medale przywieźli  nasi weterani. Mariusz Niziołek i Mariusz Maculewicz dopiero w walkach finałowych ulegli swoim przeciwnikom.
4 medale i dużo wygranych trudnych pojedynków  to dobry początek nowego sezonu.

KIDS MASTERS CUP -24.12.2024 (Sobota)

Dodano Sunday, 18 February 2024

Zapraszamy na turniej "Masters Cup" z cyklu Pucharu Kadetów i dzieci KS X FIGHT, który odbędzie sie w sobotę (24.02.2024) na sali na Stadionie Miejskim w Piasecznie. Najmłodsi zmierzą się na pałki piankowe, natomiast ich starsi koledzy walczyc będą w formułach Pointfighting. Poniżej program turnieju:
10.30 turniej soft contact dzieci młodszych (roczniki 2018, 2017, 2016) kat. -120cm, -125cm, +125cm
12.00 turniej soft contact dzieci starszych (roczniki 2015, 2014, 2013) kat. -135cm, -142cm, +142cm

2024 PE Zagrzeb

W dniach 16-18 Lutego zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w Pucharze Europy w Kickboxingu, który odbył się w stolicy Chorwacji -Zagrzebiu. Blisko 1700 zawodników z 30 europejskich krajów toczyło boje w formułach planszowych i ringowych.

Największa ilośc zgłoszeń była w formule Pointfighting. W niektórych kategoriach było blisko 40 zawodników. W Pointfightingu nasi fighterzy zdobyli 3 medale. Najtrudniejszą drogę do podium miał Adam Bachman, który musiał wygrac 3 walki aby sięgnąc po brąz w kategori juniorów do 57kg. Wród kadetów starszych, w rywalizacji dziewcząt, srebro zdobyła Emilia Nieściur w kat. wag. do 37kg. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Węgrzyn,która po wygraniu 2 pojedynków, w grupie wiekowej Kadet młodszy stanęła na 3 stopniu podium w kat. wag.-47kg. Kilku zawodników otarło się o podium. Tuż za strefą medalową byli: Zuzia Węgrzyn, Karolina Chuda, Zosia Przybylska, Julia Marczyńska i Bartek Dobrowolski.

W ostatnim dniu zawodów nasi fighterzy rywalizowali na planszy w formułach ciągłych. Najlepiej wypadł Bartek Dobrowolski, który po wygraniu 3 trudnych pojedynków w formule Kick Light, minimalnie uległ zawodnikowi z Czech w walce o finał kat.wag. -63kg. Z dobrej strony pokazał się tez Staś Przybylski ,który uplasował się tuż za podium w formule Light contact w kat. wag.-57kg. - Gratulujemy :)

Turniej Gwiazdkowy -16.12.2023

Dodano Monday, 11 December 2023

2023 PKadetów T2G zdj

16 Grudnia odbył się kolejny turniej z cyklu Pucharu Kadetów i Dzieci KS X Fight. W świątecznej i przyjacielskiej nasi zawodnicy rywalizowali z kickboxerami z Warszawy, Łukowa i Dębe Wielkie.
Były łzy radości wśród wygranych i odrobina smutku w gronie tych którzy zdobyli mniej punktów. Słodkie nagrody po emocjonujących walkach w formule Pointfighting oraz soft cotact ufundowała firma Bogutti.
Podziękowania za wsparcie organizacji całej imprezy należą sie Gminie Piaseczno i Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

2023 PP PF Świdnik -Bartosz Dobrowolski2023 PP PF Świdnik -Julia Marczyńska

5 Listopada w Świdniku zawodnicy z 20 klubów z całej Polski rywalizowali w Pucharze Polski w formule Pointfighting w Kickboxingu .  W tym elitarnym gronie nie zabrakło kickboxerów z X figth Piaseczno.  Wśród kadetów młodszych najlepiej spisała się Julia Marczyńska, która stanęła na najwyższym stopniu podium w 2 kategoriach wagowych i została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Taki sam wynik osiągnął Bartosz Dobrowolski, który nie dał szans swoim przeciwnikom w grupie wiekowej kadet starszy. Wśród juniorek znakomicie wypadła Felicja Kubicka, która w finale pokonała aktualną Mistrzynię Polski Dominikę Niemiec z Wieliczki. Gratulacje należą się także Kamilowi Kraczkowskiemu. Kamil wygrał wszystkie swoje walki w kat. wag. +47kg wśród kadetów młodszych i pewnie sięgną ł po Puchar Polski.  Dorobek medalowy pozwolił naszemu klubowi na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji ekip. Poniżej lista medalistów: