Mistrzostwa Europy Light contact , k1 i low kick.

Dodano wtorek, 4 listopad 2008

W dniach 24-30.11.2008 w Oporto w Portugalii odbyły się Mistrzostwa Europy
Light contact, K1 i low kick.
 Robert Matyja nowym Mistrzem Europy w formule light-contact.

W skład kadry na Mistrzostwa Europy weszło
7  zawodniczek i zawodników Ks.Piaseczno:

Joanna Gutowska            kat.wag.-50kg.
Dorota Godzina               kat.wag.-55kg.
Barbara Sewerynik          kat.wag.-60kg.
Przemysław Ziemnicki     kat.wag.-69kg.
Jerzy Wroński                   kat.wag-74kg.
Robert Matyja                   kat.wag-79kg.
Mariusz Niziołek               kat.wag-84kg.

26.11.2008
Dziś w pierwszym dniu zawodów walczyła dwójka naszych zawodników. Joanna Gutowska 52 kg w K-1 pokonała reprezentantkę Włoch i zapewniła sobie już brązowy medal a Mariusz Niziołek 84 kg w light contact zdeklasował reprezentanta Turcji i awansował do ćwierćfinału. Jutro dalsze zmagania - czekamy na kolejne medale.

27.11.2008
Dzis nasi reprezentanci walczyli ze zmiennym szczęściem-
Dorota Godzina wygrała z Niemką Jessicą Heymann i w ćwierćfinale uległa nieznacznie aktualnej Mistrzyni Świata Rosjance Marii Kusthanovej. Szkoda , że losowanie było tak niekorzystne.
Barbara Sewerynik uległa w ćwierćfinale Francuzce Severine Gulpine - tak więc dziewczyny zajęły ostatecznie 5-te miejsca.
Robert Matyja wygrał z groźnym Anglikiem Michaelem Benjaminem i jutro w ćwierćfinale zmierzy się ze Słoweńcem zaś Mariusz Niziołek po wczorajszej wygranej z Turkiem jutro walczy z Chorwatem Bojanem Miskovicem.
Nasz Mistrz Świata Przemek Ziemnicki otrzymał wolny los i jutro zmierzy się w walce o medal z Davidem Clarkiem z Irlandii.
W K-1 rules Joanna Gutowska stanie naprzeciwko Rosjance Annie Kozełkowej w walce o finał.


28.11.2008
Przemysław Ziemnicki i Robert Matyja po dzisiejszych zwycięskich walkach awansowali do finałów i mają co najmniej srebro.
Przemek zdeklasował Irlandczyka i Rosjanina a Robert pokonał Słoweńca i Austriaka.
Joanna Gutowska uległa w półfinale K-1 rules Rosjance ale po bardzo dobrej i wyrównanej walce.
W ćwierćfinałach odpadli Mariusz Niziołek i Jurek Wroński.
Tak więc mamy trzy medale i cztery 5-te miejsca.

29.11.2008
Robert Matyja sprawił jedną z większych niespodzianek finałów pokonujac wielokrotnego Mistrza Świata Węgra Danczo Zoltana i zdobywając Tytuł Mistrza Europy light contact w kat. wag. -79 kg.
Robert wchodził na matę w trudnej sytuacji , kilka walk wczesniej w trakcie finałowej walki kontuzji doznał nasz faworyt Przemek Ziemnicki i choć kontynuował pojedynek ze zwichniętą kostką nie zdołał wygrać walki. Robert był zatem ostatnim zawodnikiem naszego klubu, który miał szanse na tytuł - i po fascynujacym pojedynku zdobył Mistrzostwo !
Ostatecznie więc zdobyliśmy trzy medle 1 złoty ( Robert Matyja - light 79 kg ), 1 srebrny ( Przemysław Ziemnicki light 69 kg ) i 1 brązowy ( Joanna Gutowska K-1 rules 52 kg ).