Mistrzostwa Europy Seniorów Semi i Full-contact, Varna 2008

Ks.Piaseczno na Mistzostwach Europy w Warnie.

od prawej - Piotr Bąkowski,Robert Szcześniewski,Piotr Siegoczyński,Wojciech Ołtarzewski,Dorota godzina,Bartosz Baczyński,Emila Szabłowska,Przemek Żiemnicki,Michał Jabłoński,Mariusz Niziołek.

Przemysław Ziemnicki Brązowym Medalistą Mistrzostw Europy.

(pierwszy z prawej)

W dniach 20-26 października w Varnie (Bułgaria) odbędą się Mistrzostwa Europy w formułach semi i full-contact.   W zblizajacych się Mistrzostwach wystapi 10 zawodniku KS Piaseczno. Na zgrupowaniach Kadry Narodowej do zawodów szykują się:
Semi contact : Dorota Godzina, Emilia Szabłowska, Piotr Bąkowski, Bartosz Baczyński, Wojciech Ołtarzewski, Robert Szcześniewski.
Full contact : Przemysław Ziemnicki 71 kg, Michał Jabłoński 75 kg, Mariusz Niziołek 81 kg

Doniesienia z Mistrzostw Europy - 22.10.2008
Większość naszych reprezentantów wygrała swoja walki eliminacyjne.
Przemek Ziemnicki (full contact -71kg) pokonał Włocha.
Bartosz Baczyński (semi contact -63kg) wygrał przed czasem z Izraelczykiem. Jutro walczyć będzie z zawodnikiem Słowenii.
Dorota Godzina (-55kgsemi) oraz Emilia Szabłowska (-60kg semi) mają brązowe medale, walczyć będą dalej.
Piotr Bąkowski (-57kg semi) oraz Wojciech Ołtarzewski (-79kg semi) walczyć będą w ćwierćfinałach
Z rywalizacji odpadli po swych walkach Janusz Grandzicki w semi contact oraz Michał Jabłoński w wersji full contact. Także Robert Szcześniewski po swoim drugim pojedynku nie zdołał przejść dalej i ostatecznie zajął 5 miejsce.

Doniesienia z Mistrzostw Europy - 23.10.2008
Dorota Godzina wygrała walkę o wejście do finału, ma już pewne srebro.
Emilia Szabłowska niestety przegrała walkę o srebro, na pocieszenie pozostaje brązowy krążek.
Bartek Baczyński przegrał w 1/8 finału w formule semi contact -63kg. Po ciężkiej, bardzo wyrównanej walce z zawodnikiem Słowenii uległ w dogrywce do pierwszego trafienia.
Przemek Ziemnicki w wersji full contact pokonał już na swojej drodze Włocha i Macedończyka, oba pojedynki wygrał 3:0. Walczyć będzie o srebrny medal
Piotr Bąkowski wywalczył brązowy medal, niestety nie udało mu się wygrać z odwiecznym rywalem Węgrem Richardem Vereschem. Pojedynek zasługuje jednak na uwagę, gdyż walka była pasjonująca.

Dorota Godzina zdobyła tytuł Mistrzyni Europy !
Na Mistrzostwach Europy w Warnie Dorota Godzina jako pierwsza Polka w historii zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w kick boxingu w formule semi contact!
Wcześniej sztuki tej dokonali jedynie zawodnicy : Piotr Siegoczyński ( 3 razy ) i Rafał Kałużny ( 1 raz ).
Dorota w drodze do złotego medalu pokonała kolejno : Greczynkę, Austriaczkę, Węgierkę i Irlandkę.
Kluczem do sukcesu okazał się zacięty pojedynek z Węgierką wygrany 6 : 5.
Jak trudne do zdobycia a zarazem wartościowe są medale semi pokazuje fakt, iż w klasyfikacji medalowej nasza reprezentacja semi zajęła 4 miejsce zdobywając trzy medale ( 1 złoty , dwa brązowe ) zaś w full 5 - te miejsce choć medali było osiem. Po raz pierwszy w historii naszych startów w mistrzowskich imprezach drużyna semi zajęła lepszą lokatę niż drużyna full!

Wyniki Mistrzostw Europy w Varnie
Reprezentacja Polski zdobyła: 2 złote medal, 2 srebrne oraz 7 brązowych. Ponadto 4 zawodników zajęło 5 miejsce.
Zawodnicy KS Piaseczno wywalczyli 4 miejsca medalowe a 3 osoby otarły się o podium.