Michał Jabłoński na gali Angels of Fire V

Dodano niedziela, 10 maj 2009

10 maja 2009 Michał Jabłoński stoczył walkę o tytuł mistrza Polski na zasadach K-1 kat -75 kg. Rywalem Jabłońskiego na gali Angels Of Fire V był Rafał Dudek, który stoczył 36 walk z czego 27 zakończył wygraną. Gala transmitowana była przez TVP Sport. Poniżej relacja.

Gala Angels Of Fire rozpoczęła się punktualnie o dziewiętnastej. Odegrano hymn miasta a oficjalnego otwarcia dokonał prezydent miasta Płocka Mirosław Milewski. Zaraz po tym rozpoczęła się prezentacja zawodników. Pierwszą atrakcją przygotowaną dla kibiców był mecz Płock kontra reszta polski. W pierwszej walce zmierzył się Robert Ziobro w barwach polski oraz Sebastian Rajewski reprezentując Płock. Walkę w kategorii do 57 kilogramów zwyciężył Robert Ziobro. 1:0 dla Polski. Drugim pojedynkiem meczowym była walka Łukasza Walczaka, który walczył w teamie reszty Polski oraz Roberta Rajewskiego reprezentującego gospodarzy. Pojedynek przez niejednogłośną decyzje (2:1) zwyciężył Walczak. 2:0 dla Polski. Kolejny pojedynek, w trzeciej walce spotkali się Adrian Zieliński (Polska) i Przemysław Marciniak (Płock). Pojedynek w kategorii do 76 kilogramów zwyciężył Płocianin. Tym samym wynik meczu: 2 do 1 dla Polski. Ostatnia walka meczowa. Ariel Smolarski reprezentujący Polskę kontra Michał Tomczykowski. Przez jednogłośną decyzje zwycięża reprezentant gości. Wynik meczu Polska vs Płock: 2:2.

Przyszła kolej na jeszcze większe emocje. Pierwszy pojedynek o pas mistrzowski PZKB kategorii do 60 kilogramów w formule K-1 Rules. Bartosz Batara z Puncher Wrocław skrzyżował rękawice z Tomaszem Makowskim, reprezentantem Gwardii Zielonej Góry. Pojedynek trwał pięć rund po 3 minuty każda. Tomek agresywnie rozpoczął walkę technikami ręcznymi, kończąc low kickiem. Lewe okrężne na głowę podkreśliło zwycięstwo pierwszej rundy dla Tomka. Batara w drugiej rundzie aktywniej walczył, ale doświadczony wychowanek Tadeusza Dudy kontrolował sytuacje w ringu. Podobnie jak w poprzednich rundach Makowski kontroluje walkę, nie daje się rozwinąć przeciwnikowi. Czwarta, przed ostatnia runda toczyła się zdecydowanie w podwyższonym tempie. Piąta runda zdecydowanie zbyt pasywna w wykonaniu Bartosza, Makowski kontroluje sytuacje zdobywając punkty. Przez jednogłośną decyzje sędziów zwycięża Tomasz Makowski. Mistrzowski pas wręcza Przemysław Saleta.

O tytuł mistrza Polski K-1 Rules kategorii do 70 kilogramów walczył Mateusz Kopiec z Warszawy oraz Przemysław Zygmuntowicz z Poznania. Pierwsza runda przebiegła spokojnie, obaj zawodnicy badali się nawzajem. Druga runda w troszkę wyższym tempie, ale widać, że oszczędzają energie. Również trzecia runda nie przechyliła szali ani na jednego ani na drugiego. Walka bardzo wyrównana. W czwartej rundzie dało się zauważyć, że Zygmuntowicz jest zmęczony. Piąta, ostatnia runda. Ostry atak Mateusza, który w skutku posyła Przemka na deski. Sędzia główny nie pozwala dalej kontynuować walki Przemkowi. Przez nokaut w piątej rundzie zwycięża Mateusz Kopiec, reprezentant Walka Warszawa.

Kolejny pojedynek o pas mistrzowski, tym razem o tytuł mistrza Polski K-1 Rules kategorii do 75 kilogramów. W ringu stawili się Michał Jabłoński reprezentujący KS Piaseczno oraz Rafał Dudek, reprezentant CSS Kraków. Pierwsza runda rozpoczęła się agresywnie. Lewy sierpowy Michała zachwiał przeciwnikiem. W drugiej rundzie Jabłoński atakuje pojedynczymi, mocnymi \\\'cepami\\\'. Dudek nie odpuszcza - walka wyrównana. Podobnie wygląda runda trzecia, na twarzy Jabłońskiego widać zmęczenie oraz opuchliznę na prawym oku. Dudek w czwartej rundzie kontroluje sytuacje spokojnie zdobywając punkty. Podobnie przebiegała piąta runda. Zmęczony Jabłoński tracił dużo punktów. Przez jednogłośną decyzje zwycięża Rafał Dudek.

Igor Ditrich vs Rafał Petertil - walka o tytuł mistrza Polski formuły K-1 Rules kategorii do 81 kilogramów. Pierwsza runda dość spokojna, obaj zawodnicy badają się. Druga runda przeważała w wymiany oraz dużą ilość technik bokserskich. W trzeciej rundzie Rafał dużo i dobrze boksował, ta runda z pewnością można zapisać dla niego. W trzeciej rundzie to świetny popis bokserski, Rafał kombinacją ciosów doprowadza do liczenia Igora Ditricha. W kolejnej rundzie Rafał kontrolował sytuacje oraz utrzymywał wcześniej zdobyte punkty. Runda piąta nie przyniosła żądnych niespodzianek. Przez jednogłośną decyzje wygrywa Rafał Petertil. Pas wręcza wiceprezes polskiego związku kickboxingu Piotr Siegoczyński.

źródło : kickboxing-news.pl

Kolejna walka o pas. O tytuł mistrza polski PZKB kategorii do 95 kilo walczył Kamil Sokołowski i Tomasz Sarara. Pierwsza runda rozpoczęła się od wymiany technik bokserskich. Tomasz Sarara ma lepiej \\\'ułożony\\\' boks. Po chwili posyła Sokołowskiego na deski. Kamil wstaje, ale widać, że nie doszedł do siebie. Kamil kontynuuje mocne ataki, dochodzi do drugiego liczenia Kamila. Tomasz Sarara mocno boksuje ponownie posyłając rywala na deski. Po trzech nokdaunach sędzia przerywa walkę. Przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie zwycięża wychowanek Tomasza Mamulskiego, Tomasz Sarara.

Łukasz Rajewski walczył o pas mistrza europy WKA kategorii do 67 kilogramów. Jego rywalem był obcokrajowiec Vedat Mulaomerovic. Początek pierwszej rundy dość spokojny. Vedat poluje na mocny prawy prosty. Druga runda to mocne wymiany, w jednej z nich Rajewski \\\'złapał\\\' Vedata na mocny cios. Vedat na deskach, nie może się podnieść. Nie ma wątpliwości. Rajewski zwycięża przez nokaut w pierwszej rundzie.

11 programowa walka gali Angels Of Fire V: Anatoli \\\"Tolja\\\" Hunanjan kontra Leszek Kołtun. Walka przebiega w formule K-1 i toczy się o tytuł mistrza świata WKA. Pierwsza runda bardzo intensywna oraz wyrównana. W drugiej rundzie wymiana ciosów zachwiała Toljanem. W trzeciej rundzie sytuacja się odwraca. Leszek zostaje liczony po prawym sierpie. Reprezentant Hunanjan teamu zadaje dużo uderzeń kolanem. Kilka z nich dociera do twarzy Polaka. W czwartej rundzie Toljan kontrolował sytuacje, prawy prosty zachwiał Polakiem. W ostatniej rundzie Polak mógł liczyć tylko na nokaut. W innym przypadku nie miał szans wygrać tej walki. Nie udało się. Anatoli Hunanjan zabiera pas do swojego kraju. Warto wspomnieć, że Anatoli nie pierwszy raz walczy przed polską publicznością. W zimę walczył na gali MaxxxFight w Warszawie z Mateuszem Kopcem.

Ostatnia walka. Walka wieczoru. Najlepszy polski zawodnik ciężkiego K1 kontra Brian Douwes z Holandii. Jarosz wchodzi skoncentrowany na ring. Pierwsza runda rozpoczyna się agresywnie. Po pierwszej rundzie wydaje się, że to Łukasz Jarosz prowadzi. W drugiej rundzie Łukasz odczuł mocny sierp Holendra. W trzeciej rundzie Douwes mocno ruszył do ataku. Brian posyła Jarosza na deski lewym sierpem. Sędzia przerywa walkę. Przez nokaut w trzeciej rundzie zwycięża Brian Douwes.