Mistrzostwa Świata Juniorów Kadetów i Dzieci w Kickboxingu -Jesoli di Lido, Włochy '2022

Dodano Sunday, 9 October 2022

2022 MŚ Juniorów -Janek Bocheński

8 Października zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów, Kadetów i Dzieci w Kickboxingu. Do włoskiego Jesolo di Lido przyjechało blisko 2 tysiące zawodników z 63 krajów z całego Świata.
 Wśród tej grupy zawodników znalazło się 11 reprezentantów X Fight Piaseczno.  Ciężka praca na treningach i zgrupowaniach dała efekty.  Piątka naszych Kickboxerów wróciła z Mistrzostw z medalami.
Wśród Dzieci najlepiej spisała się Zuzanna Węgrzyn, która w kategorii do 27 kg.  zdobyła tytuł v-ce Mistrzyni Świata. Zuza w drodze do finału wszystkie swoje przeciwniczki pokonała przed czasem. W ostatecznym starciu uległa lepiej dysponowanej reprezentantce Chorwacji.  W tej samej kategorii wiekowej o wagę wyżej Karolina Chuda stanęła na trzecim stopniu podium. Dla Karoliny był to pierwszy międzynarodowy start i zabrakło trochę doświadczenia aby awansować do finału.
 Pozostałe medale zdobyli nasi Juniorzy.  Wspaniale zaprezentował się Jan Bocheński,  który w drodze do finału pokonał  Węgra i Turka . Janek w wyrównanej walce finałowej minimalnie przegrał z reprezentantem Łotwy i tym samym został v-ce Mistrzem Świata w formule full-contact w kat.-67kg.  Start Janka w MŚ stał do samego końca pod znakiem zapytania, gdyż nie wiodło mu się na krajowych ringach w tym roku. Trener Kadry zaufał swojej intuicji i dał szansę naszemu zawodnikowi powołując go do składu Kadry Narodowej na ten wyjazd. Jak widać to była słuszna decyzja.  Kolejnym medalistą jest Piotr Sieliwoniuk. W formule Kick Light w kat. -84kg, Piotrek w walce o brązowy medal pokonał zawodnika z Indii. Mimo dobrej postawy w półfinale nie udało mu się pokonać późniejszego Mistrza Świata Rumuna Ivasco Remusa Riccardo. Trzeci brązowy medal dla naszego klubu wywalczył  Sebastian Jędraś, który w formule  Low Kick w kat. -81kg w półfinale musiał uznac przewagę zawodnika z Chorwacji.
 Na pochwałę zasługują również Kacper Zięba, Adam Bachman i Stasiek Przybylski. W swoich kategoriach wiekowych i wagowych dotarli oni do ¼ finałów i zajęli 5 miejsce ocierając się o miejsca na podium.
 Szczęścia zabrakło Darii Niciporuk, Markowi Helakowi i Bartoszowy Dobrowolskiemu, którzy minimalnie przegrali swoje pojedynki eliminacyjnie i odpadli z turnieju.
 Wszyscy nasi zawodnicy zasługują na słowa uznania bo swoją postawą na turnieju pokazali doskonałe przygotowanie techniczne i fizyczne a przede wszystkim prawdziwą wolę walki w każdym pojedynku.Gratulujemy :)