Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu PF, LC, KL -Zawiercie'2022

Dodano Tuesday, 31 May 2022

2022 MP PF LC KL -Zawiercie

W dniach 26-29 Maja w Zawierciu odbyły się największe w historii Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Na sześciu matach rywalizowało ponad tysiąc zawodników z blisko stu klubów z całej Polski.
Prawdziwą batalię stoczyli nasi Juniorzy, którzy rywalizowali we wszystkich planszowych formułach Kickboxingu. Słowa pochwały należą sie Feli Kubickiej która W formule Pointfighting w kat.-50kg wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski. Ze złotym medalem wróciła do domu również Daria Niciporuk (Kick Light -55kg), która na tym turnieju pokonała dwie doskonałe zawodniczki: Oliwię Czader z Bielska-Białej i Julię Szyjkowską z Obrowa. Do grona medalistek wśród juniorów dołączyła także Weronika Błażejewicz dla której był to debiut na Mistrzostwach Polski w formule Kick Light. Wśród juniorów najlepiej spisał się Sebastian Jędraś, który z tych zawodów wrócił z dwoma tytułami Mistrza Polski (LC i KL) i strebrnym medalem PF w kategorii do 84kg. Sebastianowi zabrakło jednej wygranej aby w tym roku zdobyc złote medale MP we wszystkich formułach w Kickboxingu. W tej samej kategorii startował również Piotr Sieliwoniuk który w finałach minimalnie przegrywał z Sebastianem i musiał zadowolic się dwoma srebrnymi medalami.
W gronie seniorów najlepsza była Natalia Woińska która w turnieju Grand Champion (bez podziału na kategorie wagowe) w formule Pointfighting zdobyła pierwsze miejsce. Dodatkowo Natalia w swojej kategorii wagowej wywalczyła srebrny medal i tytuł v-ce Mistrzyni Polski.
100 procent skuteczności mieli nasi Mastersi. Mariusz Niziołek i Michał Bocheński wygrali wszystkie swoje pojedynki. Mariusz zdobył tytuł Mistrza Polski w formułach Pf i LC w kat. wag. -94kg natomiast Michał zwyciężył w formule LC w kat. wag. -74kg.
Medale zdobyte przez naszych zawodników pozwoliły na zwycięstwo w klasyfikacji klubowej w grupie wiekowej juniorów oraz Seniorów i Mastersów. KS X fight po raz kolejny udowodnił że jest najlepszy w Polsce.