Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów oraz Puchar Polski Kadetów w Kickboxingu PF i LC -Zawiercie '2021

Dodano Monday, 28 June 2021

2021 MP Sen Jun PF i LC

W ostatni weekend Czerwca najlepsi Kickboxerzy  gościli w Zawierciu, gdzie Seniorzy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski w formułach Light contact i Pointfighting natomiast Kadeci walczyli i Puchar Polski w tych formułach. W zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników z 45 klubów. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników.  Wśród Kadetów najlepiej spisała się Daria Niciporuk. Daria wygrała swoją kategorię wagową w obu formułach i została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w formule Pointfighting.  Bardzo dobrze wypadli również Adam Bachman i Stanisław Przybylski , którzy zdobyli Puchar Polski również w formule Pointfighting.  Dwa brązowe madale (PF i LC) przywiózł z Zawiercia Kacper Zięba. O pechu może mówic nasz as Light contactu Janek Bocheńskie, który po niezrozumiałej decyzji sędziów w walce półfinałowej zakończył rywalizację na 3 stopniu podium. Wśród juniorów brylowała Natalia Woińska pewnie wygrywając kategorię wagową -55kg w formule Pointfighting i otrzymując  miano najlepszej zawodniczki turnieju. Natalia zdobywając tytuł Mistrza Polski zdobyła nominację do Kadry Narodowej i będzie walczyc o kwalifikację do Mistrzostw Europy.  W tej samej formule Agata Kacprzak wśród seniorek wywalczyła tytuł v-ce Mistrzyni  Polski.  Agata startowała również w formule light contact w której dotarła do półfinału i zdobyła brązowy medal.