Athens challange -Ateny '2020

Dodano Monday, 3 February 2020

2020 PŚ Ateny zdj 1_1.JPG2020 PŚ Ateny zdj 2_1.JPG

W dniach 31.01-2.02.2020 zawodnicy naszego klubu wyjechali do Grecji, aby tam wziąc udział w turnieju kickboxingu "Athens challange" zaliczanego do Pucharu Świata WAKO.W zawodach wzięło udział 2200 zawodników z 125 klubów reprezentujących 23 kraje.
X fighterzy rywalizowali w formułach planszowych i wywalczyli 10 medali. Najlepiej spisała się nasza seniorka Agata Kacprzak, która 3 razy stawała na podium w tym raz na najwyższym jego stopniu. Agata doskonale walczyła w formule Kick Light, gdzie w finale kategorii -55kg pewnie pokonała Słowaczkę a w finale -60kg nieznacznie uległa
zawodniczce gospodarzy. Agata startowała również w formule Light contact, w której wywalczyła brązowy medal. Z bardzo dobrej strony pokazał się również nasz junior Klaudiusz Świstulski. Klaudiusz był o włos od złotego medalu w formule Light contact. 1 trafienie zaważyło o wyniku walki walki. Ostatecznie Klaudiusz dwukrotnie stawał na 2 stopniu podium, w Light contact i Kick Light. Wśród Kadetów na wyróżnienie zasługuje dwóch zawodników. Gustaw Wielądek w kategorii wiekowej Kadet młodszy do 47kg przegrał dopiero nieznacznie w finale, pokonując po drodze Włocha i Greka. Świetnie zaprezentowała się również Martyna Wieteska, która niedawno przeszła do wyższej kategorii wiekowej i wywalczyła brązowy medal w Pointfightingu w wadze do 46kg. Po walce cwiercfinałowej pozostał jednak pewien niesmak. W drugiej dogrywce do pierwszego trafienia sędziowie nagle oślepli i mimo czystych trafień naszej zawodniczki przyznali zwycięstwo reprezentantce gospodarzy. Dobrze walczyli również: Daria Niciporuk, Sebastian Jędraś i Hubert Wiluk, którzy w formule Light contact wywalczyli brązowe medale. Dzielnie spisali się: Adam Bachman i Bartek Dobrowolski ale zabrakło im troche szczęścia aby znaleźc się w strefie medalowej. Zawodnicy poza sportową rywalizacją mogli zapoznac sie ze sztuką i kulturą starożytnej Grecji. Zwiedzili wzgórze Akropolu i stare miasto w Atenach oraz obejrzeli malowniczy Kanał Koryncki oddzielający półwysep Peloponez od stałego lądu. Poniżej lista medalistów. Gratulujemy :)