Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu -Jesolo Lido '2018

Dodano Tuesday, 18 September 2018

2018 MŚ Kadet junior -baner

2018 MŚ Kadet i Junior zdj 05

W dniach 16-23.09.2018 odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów WAKO Kickboxing we Włoskim Lido di Jesolo. W zawodach wystartowało blisko 2 tysiące zawodników z 65 krajó. W gronie najlepszych Juniorów i Kadetów reprezentująych barwy Polski znalazło się 10-ciu zawodników naszego klubu:

1. Martyna Wieteska (kadet młodszy/PF/-37kg)
2.Jan Bocheński (kadet młodszy/PF/ -42kg)
3. Michał Niebrzydowski (kadet młodszy /PF/ -42kg)
4. Hubert Wiluk (kadet młodszy/PF/ -37kg)
5. Oliwia Ściągaj (kadet starszy /KL,LC/ -65kg)
6. Agata Kacprzak (junior /KL,LC/ -55kg)
7. Rafał Wójcik (junior /KL/ -63kg)
8. Klaudiusz Świstulski (junior /PF,LC/ -79kg)
9. Justyna Tadros (junior /PF/ -55kg)
10. Patrycja Jaworska (junior /PF/ 70+)

Najlepiej spisała się Agata Kacprzak, która stanęła na 3 stopniu podium w kategorii wagowej -55kg w formule Kick Light. W drodze do medalu Agata pokonał przewagą punktową Słowenką oraz przewagą techniczną (przed czasem) reprezentantkę Słowacji. Zabrakło jej trochę szczęscia w półfinale gdzie minimalnie uległa, dobrze kopiącej, reprezentantce gospodarzy. Agata była również o krok od medalu w formule light contact gdzie po wyrównanej walce przegrała cwiercfinał z reprezentantką Irlandii.
Dobrze spisał się również Klaudiusz Świstulski któremu w walce o brązowy medal w formule Pointfighing zabrakło jednego punktu aby pokonac zawodnika ze Szajcarii.
O podium otarły się również Patrycja Jaworska i Oliwia Ściągaj zajmując 5 miejsca w swoich kategoriach wagowych.
Nasi zawodnicy zaprezentowali bardzo dobre przygotowanie techniczne i kondycyjne. Zabrakło jednak trochę szczęścia i doświadczenia aby poprawic dorobek medalowy.
Był to najważniejszy start w tym sezonie ale to jeszcze nie koniec startów. Już za 2 tygodnie kolejny Międzynarodowy Turniej " Czech Open" w Pradze.