Mistrzostwa Świata WAKO Juniorów i Kadetów -Dublin'2016

Dodano Sunday, 4 September 2016

2016 MŚ Dublin -Kamil Połosak2016 MŚ Dublin zdj 1

W dniach 27.08-03.09.2016 w stolicy Irlandii Dublinie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w Kickboxingu. W sumie wystartowało 1700 zawodników z 60 krajów i prawie wszystkich kontynentów. W Kadrze Narodowej znalazło się sześciu reprezentantów klubu KS X Fight Piaseczno. Największy sukces odniósł Kamil Połosak, który w formule Kick Light był najlepszy w kategorii wagowej do 84 kilogramów i zdobył tytuł Mistrza Świata. Kamil w drodze do złotego medalu w półfinale zdemolował zawodnika z Włoch a w finale pewnie pokonał reprezentanta Grecji Phiichosa Athanasiosa. To największy sukces Kamila, który do tej pory miał na swoim koncie kilka tytułów Mistrza Polski w formułach Light contact i Kick Light i brązowy medal Mistrzostw Europy.
Justyna Tadros, Patrycja Jaworska, Mikołaj Dąbrowski, Kacper Zalewski i Klaudiusz Świstulski rywalizowali w najtrudniejszej i najliczniej obsadzonej formule Pointfighting. Najbliżej medalu był Kacper Zalewski, który dopiero cwiercfinale po wyrównanej walce uległ późniejszemu Mistrzowi Świata Węgrowi Bozokowi Szabolz. Kacper startował również w formule Light-contact gdzie zakończył rywalizację również na 5 miejscu. Udany start miał też Klaudiusz Świstulski, który po wygranym pojedynku z zawodnikiem gospodarzy uległ na punkty Włochowi Mirizzi Vito. Pozostali nasi zawodnicy niestety odpadli z turnieju w fazie eliminacji.
Naszego nowego Mistrza Świata będzie można zobaczyc na nadchodzącej gali Piaseczno Fight Night, która odbędzie się 24 Września w Piasecznie. Gorąco zapraszamy.