Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w Kickboxingu -Leszno'2016

Dodano Tuesday, 3 May 2016

2016 MP -Leszno 01

13 medali i 5 tytułów Mistrzów Polski to bilans startu zawodników naszego klubu w Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów, które odbyły się w Lesznie w dniach 7-8.05.2016.Blisko 500 zawodników z 63 klubów rywalizowało o miano najlepszych kickboxerów w Polsce.W Pointfightingu najlepiej wypadli Klaudiusz Świstulski, Justyna Tadros i Patrycja Jaworska pewnie wygrywając swoje kategorie. Świetnie walczył również Kacper Woronowicz, który po 2 wygranych walkach uległ w finale świetnie dysponowanemu Julianowi Grabosiowi z Beskidu Dragon. Dzięki dobrej postawie dziewcząt zdobyliśmy miano najlepszego klubu Mistrzostw w formule Pointfighting wśród Juniorów. Zdecydowanie trudniej było o medal w formule Light-contact. W niektórych kategoriach zgłosiło się blisko 30 zawodników. W tej formule najlepiej zaprezentował się Mikołaj Dąbrowski, który po długiej drodze do finału w walce o tytuł Mistrza Polski pokonał Oliwiera Stelmacha z MLKS Spider Złotów. Duże szanse na złoto miał również Klaudiusz Świstulski. Niestety poważna kontuzja uniemożliwiła mu kontynuację turnieju. Dobra postawa i determinacja naszych zawodników powinna zaowocowac powołaniami do kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec Sierpnia w Irlandii. Gratulujemy ! Poniżej podajemy wszystkie miejsca medalowe naszych kickboxerów.